- PHILIPS

Цена
€196 18 / 383 69 лв
с ДДС
* ВЪНШЕН ДОСТАВЧИК - (1 до 3 дни)
* - Стоката е в склад на официалния вносител на марката за България. Времето за доставка е обикновено от 1 до 3 работни дни. Възможно е към момента на завършване на поръчката, продукта да е вече изчерпан. В случай на изчерпана наличност ще се свържем с Вас


Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911 - Tooth brush - cordless - white
Информираме Ви, че въпреки нашите усилия не можем да гарантираме, че публикуваната информация и снимки не съдържат неточности или грешки, които не могат да бъдат правно основание за претенции.
- Remove up to 5x more stains
Get rid of surface stains and enjoy a whiter smile with the W3 Premium White brush head. The brush head's densely packed bristles are especially designed to tackle stains and it's clinically proven to remove up to 100% more stains in just three days. - Removes up to 10x more plaque
Know you're getting the deepest possible clean with The C3 Premium Plaque Control brush head. The soft, flexible bristles are designed to curve around the contours of your teeth, giving you 4x more surface contact and up to 10x more plaque removal from hard-to-reach spots. - C3 Premium Plaque Control
The C3 Premium Plaque Control brush head is designed to give you your deepest clean yet. Soft flexible sides and bristles perfectly curve around the contours of your teeth, giving you 4x more surface contact and helping target hard-to-reach spots. - Progress Report
The DiamondClean 9000 gives you the guidance you need to improve and maintain healthy brushing habits in between dentist checkups. Built-in smart sensors let you know when you're using too much pressure, and by connecting your brushing experience to the Sonicare app, a personalized Progress Report helps you stay on track, to see how much you've improved over time. - 4 modes, 3 intensities
DiamondClean 9000 comes with Clean, White+, Gum Health and Deep Clean+ to take care of your brushing needs. Clean mode is for exceptional everyday cleaning, White+ is for removing stains, Gum Health provides a gentle yet effective clean for gums and Deep Clean+ gives you an invigorating deep clean. Three intensities allow you to choose between a higher setting to boost your clean and a lower one for more-sensitive mouths. - BrushSync mode pairing
Smart brush heads ensure you're using the right mode and intensity for the best possible clean. For an example, say you're using the W3 Premium White brush head. Your DiamondClean 9000's BrushSync technology will automatically sync your brush head with the White+ mode to help whiten your teeth. - Built-in pressure sensor
You might not notice if you're brushing too hard, but your DiamondClean 9000 will. If you need to ease up, the toothbrush will make a pulsing sound. It's a heads up to let your brush head do the work. 7 out of 10 people found this feature helped them become a better brusher. - BrushSync replacement reminder
All brush heads wear out over time, so you'll want to keep an eye on yours to make sure you're still getting a great clean. The BrushSync technology tracks how long you've been using your brush head for, and how hard you've been brushing. The BrushSync replacement reminder on your handle and a short beep gives you a heads up when it's time to replace it. - Long-life battery
Your DiamondClean 9000 will last for up to two weeks on a single charge with regular use.
| General | |
|---|---|
| Product Type | Tooth brush - cordless |
| Speed Settings Qty | 3 |
| Category | Oral health care |
| Colour | White |
| Electric Toothbrushes | |
| Brushing Modes | Clean, white+, deep clean+, gum health |
| Brushing Modes Qty | 4 |
| Replacement Brush Compatibility | Easy click-on brush heads |
| Features | Interval timer, vibrating handle |
| Settings, Controls & Indicators | |
| Indicators | Battery level, replace brush heads |
| Smartphone Compatible | Yes |
| Internet of Things (IoT) | |
| Communications Technology | Bluetooth |
| Supported Host Device Platform | iOS, Android |
| Miscellaneous | |
| Included Accessories | C3 Premium Plaque Control brush head Glass charger USB charging travel case |
| Power | |
| Power Source | Battery |
| Voltage | 110 - 220 V |
| Battery Technology | Lithium Ion |
| Battery Charging | Yes |
| Battery Life | Up to 2 weeks |
| Manufacturer Warranty | |
| Warranty | 2 years |
Данни, подадени от официалния вносител за България.
| Атрибут | Стойност |
|---|---|
| Marketing Description | Philips Sonicare's best whitening in most elegant sonic electric toothbrush. Switch to Philips Sonicare. |
| Marketing Description | Philips Sonicare's best whitening in most elegant sonic electric toothbrush. Switch to Philips Sonicare. |
| Product Type | Tooth brush - cordless |
| Product Features |
|
| Product Features |
|
| Product Type | Tooth brush - cordless |
| Features | Interval timer, vibrating handle |
| Category | Oral health care |
| Colour | White |
| Colour | White |
| Brushing Modes Qty | 4 |
| Replacement Brush Compatibility | Easy click-on brush heads |
| Features | Interval timer, vibrating handle |
| Indicators | Battery level, replace brush heads |
| Category | Oral health care |
| Smartphone Compatible | Yes |
| Brushing Modes Qty | 4 |
| Communications Technology | Bluetooth |
| Replacement Brush Compatibility | Easy click-on brush heads |
| Included Accessories | C3 Premium Plaque Control brush head Glass charger USB charging travel case |
| Power Source | Battery |
| Indicators | Battery level, replace brush heads |
| Voltage | 110 - 220 V |
| Smartphone Compatible | Yes |
| Battery Technology | Lithium Ion |
| Battery Charging | Yes |
| Communications Technology | Bluetooth |
| Battery Life | Up to 2 weeks |
| Included Accessories | C3 Premium Plaque Control brush head Glass charger USB charging travel case |
| Warranty | 2 years |
| Power Source | Battery |
| Voltage | 110 - 220 V |
| Battery Technology | Lithium Ion |
| Battery Charging | Yes |
| Battery Life | Up to 2 weeks |
| Warranty | 2 years |
| Speed Settings Qty | 3 |
| Brushing Modes | Clean, white+, deep clean+, gum health |
| Supported Host Device Platform | iOS, Android |
| Speed Settings Qty | 3 |
| Brushing Modes | Clean, white+, deep clean+, gum health |
| Supported Host Device Platform | iOS, Android |
| Тегло | 0.00кг |
Данни, автоматично извлечени от интернет. Точността не е гарантирана. За подробна информация, моля, свържете се с нас или посетете страницата на производителя.
| Атрибут | Стойност |
|---|---|
| Технология | Соник |
| Захранване | Акумулаторна |
| Режими на почистване (count) | 4 |
| Живот на батерията (days) | 14 дни |
| Сензор за натиск | Да |
| Таймер | Да |
| Брой включени глави (count) | 1 |
| Bluetooth/Приложение | Не |
| Включен калъф за пътуване | Да |
| Движения в минута (count) | 62000 |
| Цвят | Бял |
| За | Възрастни |
| Тегло | 0.00кг |
PHILIPS Sonicare Diamond Clean Акумулаторна четка за зъби HX9911/27
Постигнете безупречно чисти зъби с Philips Sonicare Diamond Clean. Соновата технология задвижва течността между зъбите и по линията на венците за дълбоко, но нежно почистване. С 4 режима и зарядна чаша, тази четка превръща ежедневната грижа в луксозно изживяване.
Ключови Предимства
- Разширена сонова технология — До 62 000 движения в минута за ефективно отстраняване на плака.
- 4 режима на почистване — Clean, White, Gum Health и Deep Clean+ за персонализирано почистване.
- Smartimer и Quadpacer — Гарантира препоръчителните от зъболекарите 2 минути с интервали за всеки квадрант.
- Премиум калъф за пътуване — Включва заряден калъф за удобство в движение.
- Сензор за натиск — Предупреждава ви при прекалено силен натиск за защита на венците.
Технически Спецификации
| Спецификация | Стойност |
|---|---|
| Технология | Соник |
| Захранване | Акумулаторна |
| Режими на почистване | 4 |
| Живот на батерията | 14 дни |
| Сензор за натиск | Да |
| Таймер | Да |
| Брой включени глави | 1 |
| Bluetooth/Приложение | Не |
| Включен калъф за пътуване | Да |
| Движения в минута | 62000 |
| Цвят | Бял |
| За | Възрастни |
Какво има в кутията
- 1 дръжка Philips Sonicare Diamond Clean
- 1 глава DiamondClean
- 1 зарядна чаша
- 1 USB заряден калъф за пътуване
- 1 зарядна основа
- Ръководство за потребителя
Запишете се за нашият Бюлетин
Запиши се за нашия онлайн бюлетин и научи първи за промоционални и нови продукти.








